Rallijā “Kurzeme 2016” notiks “Lada” kauss

2016-02-15 14:45:58


Rallijā “Kurzeme 2016” notiks “Lada” kauss

Šogad pirmo reizi 6.-7. maijā Liepājā un tās apkārtnē notiekošā Ātruma festivāla - rallija “Kurzeme” programmā iekļauts “Lada” kauss, kur atsevišķā ieskaitē sportisti piedalīties ar rallija apritē joprojām populārajām “Lada” automašīnām.

“Šiem rallija veterāniem būs tas gods atklāt rallija sacensības, popularizējot automašīnas, ar kādām savulaik tika izcīnīti čempionu tituli. Tāpat šogad izveidota īpaša ieskaites grupa tieši kravas automašīnām, jo Baltijas valstīs senākā autorallija vēsture Liepājā 1965. gadā aizsākās tieši ar smago automašīnu ralliju,” stāsta Ātruma festivāla - rallija “Kurzeme 2016” direktors Uldis Hmieļevskis.

“Lada Cup” sacensības notiks divās ieskaites grupās – “Lada Classic Cup” ar dzinēja tilpumu līdz 1,6 litriem un aizmugures piedziņu, un “Lada Open Cup”, kur piedalīsies gan pārbūvētas “Lada” automašinas ar dzinēja tilpumu virs 1,6 litriem, kā arī priekšpiedziņas “Lada” automašīnas, “Volga”, “Mockvich”, u.c.

Dalībniekiem šogad sagatavota vairāk nekā 120 kilometru gara trase, kas vīsies pa ātrajiem un gleznainajiem Kurzemes ceļiem, kur sportistiem nāksies pārvarēt interesantas ātru līkumu pasāžas, viltīgus tramplīnus un pierādīt savu meistarību sarežģītos, taču ļoti baudāmos ātrumposmos. Festivāla programmā iekļauts arī Latvijas čempionāta posms rallijsprintā.

Kā ierasts, arī “Kurzeme 2016” būs Ātruma festivāls, un šogad plānots dažādās tehnisko sporta veidu disciplīnās iesaistīt pēc iespējas plašāku cilvēku loku. Tāpat Liepāja maija pirmajā nedēļas nogalē saviem viesiem piedāvās daudzveidīgas arī ar motoru sportu nesaistītas izklaides un atpūtas iespējas, jo Ātruma festivāla norises laikā tiks atklāta arī vasaras tūrisma sezona.

Motors & Sports pasākumu kalendārs

  • 3. Rally Viru 2020
  • Viru, Estonia
  • 04.07-04.07
  • 4. Samsonas Rally Rokiškis 2020
  • Rokiškis, Lithuania
  • 31.07-01.08