VOROBJOVS, ŠVEDS, LIELKĀJIS VAI VJAZOVIČS: KURŠ IZCĪNĪS CEĻOJOŠO ČEMPIONU KAUSU?

2016-05-16 18:32:47


Rally Talsi 50 gadu jubilejas sacensībās neiztikt arī bez Talsu autorallija sportiskās odziņas – Rally of Champions jeb cīņas par ceļojošo Čempionu Kausu, kurā šogad piedalīsies četri čempioni: Latvijas rallija čempions Guntis Lielkājis, Lietuvas rallija čempioni Jānis Vorobjovs un Vitauts Šveds, kā arī Baltkrievijas rallija čempions Sergejs Vjazovičs. Kopš 2009. gada Rally Talsi ietvaros notiek sacensība par ceļojošo Čempionu Kausu, kuru uz gadu iegūst ātrākais no čempioniem.

Latvijas braucējus Čempionu Kausa izcīņā šogad pārstāvēs divi rallija meistari. Viens no tiem būs Guntis Lielkājis, kuram pēc panākumiem bagātās 2015. gada sezonas, šī būs pirmā reize, kad viņš cīnīsies par ceļojošo Čempionu Kausu. Lielkājis Rally Talsi startēs kopā ar stūrmani Ivaru Grošu un pilotēs Mitsubishi Lancer Evolution IX automašīnu.

Lai gan 2015. gada čempiona tituls izcīnīts Lietuvā, tieši ar Latvijas karogu uz automašīnas brauks pašreizējais Čempionu Kausa īpašnieks – Jānis Vorobjovs. Tieši Vorobjovs ir matemātiski veiksmīgākais pretendents – sportists līdz šim divas reizes piedalījies Rally of Champions cīņās un abās no tām izrādījies ātrākais starp visiem konkurentiem. Vorobjova stūrmanis būs Andris Mālnieks, un ekipāžas rīcībā būs pašu vadītās komandas izveidots Mitsubishi Mirage auto.

Čempionu cīņās neiztikt arī bez nopelniem bagātā lietuviešu rallija braucēja Vitauta Šveda. Šis būs astotais gads, kad notiks cīņa par ceļojošo Čempionu Kausu, un Šveds tajās piedalījies visvairāk reižu kā jebkurš cits – piecas. Turklāt, divās no tām tieši Šveds mājup devies ar prestižo kausu. Šveda stūrmanis būs Žilvins Sakalausks, un ekipāža startēs ar Mitsubishi Lancer Evolution X automašīnu.

Visbeidzot, pretendentu lokā arī Sergejs Vjazovičs – Baltkrievijas čempions, kuram šis būs otrais gads pēc kārtas, kad viņš piedalīsies Rally of Champions un viņam būs iespēja savu piemiņas kausu kolekciju papildināt ar prestižo Čempionu Kausu. Ekipāžas stūrmanis būs Dmitrijs Akhremčiks, un tā brauks ar Mitsubishi Lancer Evolution X spēkratu.

“Rally of Champions cīņas nereti ir sagādājušas ne mazums intriģējošu brīžu, un tas ir tikai vēl viens pierādījums rallija daudzšķautnainajai dabai, kur spēkošanās nenotiek tikai par kopvērtējuma pirmo vietu, bet arī katrā individuālā ieskaites klasē vai kategorijā. Šajā gadījumā, starp valstu čempioniem, kuri vienuviet, vienās sacensībās, noskaidro, kurš no visiem ātrākais!

Šogad Čempionu Kausam ir četri pieredzējuši un meistarīgi kandidāti. Vorobjovs un Šveds Čempionu Kausu izcīnījuši pa divām reizēm katrs – tas ir četras, no kopumā septiņām reizēm, kopš šāda tradīcija iedibināta. Un arī otriem diviem pretendentiem – latvietim Lielkājim un baltkrievam Vjazovičam, sacensības Talsos vairs nav nekāds ceļojums uz Mēnesi! Lielkājis Talsos startēs jau sesto reizi, bet Vjazovičam šīs būs otrās sacensības starp deviņiem pakalniem – turklāt, šogad ar Evo X, kura tehniskā uzbūve ir daudz piemērotāka Talsu ceļu konfigurācijām kā iepriekšējā gadā izmantotais Subaru modelis.

Turklāt, varu paziņot, ka diviem Čempionu Kausa pretendentiem Vorobjovam un Švedam, šogad būs vēl viens īpašs sportiskais dzinulis – ja kāds no Rally of Champions dalībniekiem kausu izcīnīs trešo reizi – tad Čempionu Kauss paliks ekipāžas rīcība uz visiem laikiem!” RA Events direktors Raimonds Strokšs.

Kopš 2009. gada Rally Talsi nes arī Rally of Champions jeb Čempionu Rallija nosaukumu, un cīņa par uzvaru notiek ne vien rallija kopvērtējumā un atsevišķās ieskaites grupās, bet arī par prestižo ceļojošo Čempionu Kausu. Šajā cīņā aicināti piedalīties tuvāku un tālāku valstu iepriekšējās rallija sezonas čempioni ar mērķi vienā rallijā un vienādos apstākļos noskaidrot ātrāko no visiem čempioniem. Čempionu Rallija cīņās iepriekš piedalījušies čempioni no Baltijas valstīm, Skandināvijas, kā arī Baltkrievijas, Krievijas, Lielbritānijas un Slovākijas. Čempionu Rallijā piedalījušies arī piloti, kuri šobrīd startē FIA pasaules rallija čempionātā (WRC) – norvēģi Andreas Mikkelsen (Volkswagen Motorsport II) un Mads Østberg (M-Sport World Rally Team), kā arī igaunis Ott Tänak (Dmack World Rally Team). Kurš šogad savā rīcībā uz vismaz vienu gadu iegūs ceļojošo Čempionu Kausu?

Rally of Champions 2016 dalībnieki>

Čempions                              Iepriekš piedalījies                      Izcīnīts Čempionu Kauss

Vytautas Švedas (LTU)             4 (2009, 2011, 2012, 2014)                2 (2011, 2014)

Jānis Vorobjovs (LVA)              2 (2012, 2015)                                  2 (2012, 2015)

Siarhei Viazovich (BLR)             1 (2015)                                           0

Guntis Lielkājis (LVA)                0                                                     0

Rally of Champions uzvarētāji>

2015     Jānis Vorobjovs (LVA) / Andris Mālnieks (LVA)                  Mitsubishi Lancer Evolution X N4

2014     Vytautas Švedas (LTU) / Žilvinas Sakalauskas (LTU)           Mitsubishi Lancer Evolution X R4

2013     Dominykas Butvilas (LTU) / Renatas Vaitkevičius (LTU)       Mitsubishi Lancer Evolution X R4

2012     Jānis Vorobjovs (LVA) / Guntars Zicāns (LVA)                    Mitsubishi Lancer Evolution X N4

2011     Vytautas Švedas (LTU) / Žilvinas Sakalauskas (LTU)           Mitsubishi Lancer Evolution X N4

2010     Jocke Nyman (SWE) / Bo Holmstrand (SWE)                     Mitsubishi Lancer Evolution IX N4

2009     Aivis Egle (LVA) / Mārtiņš Jerums (LVA)                             Mitsubishi Lancer Evolution IX N4

Tirdzniecībā pieejamas arī Rally Talsi ieejas kartes, kas iepriekšpārdošanā līdz 15. maijam maksā 12.00 EUR. Iegādājoties ieejas kartes uz visiem ātrumposmiem, šogad saņemsiet arī suvenīru – kakla lentu ar Rally Talsi 50 gadu jubilejas logo!

Turklāt, sadarbībā ar Rally Talsi oficiālā auto nodrošinātāju Nissan Norde no šodienas visās ieejas karšu tirdzniecības vietās bez maksas ir pieejamas arī Rally Talsi ātrumposmu kartes – A5 izmēra buklets ar visu ātrumposmu skatpunktu atrašanās vietām un trases pierakstu, kā arī citu noderīgu informāciju!

Sadarbībā ar interneta veikalu easyshop.lv esam Jums sagādājuši ekskluzīvu iespēju iegādāties suvenīrus ar Rally Talsi 50 gadu jubilejas logotipu! Vai kāds ir redzējis īstu rallija apmeklētāju bez pienācīgiem fanu atribūtiem? Protams, ka nē! Tāpēc piedāvājam iegādāties gan lakatu, gan saulesbrilles, arī keponu un pat pierakstu klades! Ir arī uzlīmes - kā mazas, tā arī lielas! Jubilejas suvenīrus iegādājies ŠEIT>

Rally Talsi nebūtu iespējams sarīkot bez sadarbības partneru atbalsta. Paldies rallija pilsētai starp deviņiem pakalniem – Talsiem, sponsoriem Neste un Talce / SC Grupa, kā arī Nissan Norde, kas nodrošina Rally Talsi oficiālo auto. Liels paldies rallija atbalstītājiem – Canon IB Serviss, Krauzers, Lakalme, Ramirent un Swecon. Paldies mediju partneriem Delfi, Kurzemes Radio, Go4Speed, Talsu Vēstis, FHM, Zebra, Talsu Televīzija, What Car?, par informatīvā atbalsta nodrošināšanu. Paldies arī rallija draugiem – Alfa SLS, Dardedze Hologrāfija, easyshop.lv, ecoRent, FN Serviss, Ingrid D., Niedrāji MR, Red Bull, RMS Group, Skrīveru Saldumi, Torley, Venden, kā arī Latvijas Automobiļu Federācijai.

Plašāka informācija par Rally Talsi: www.rallytalsi.lv un http://autorally.lv. Tāpat jaunumi un cita informācija par Rally Talsi atrodama arī sociālajos tīklos Twitter @RallyTalsi, Facebook /RallyTalsi, Draugiem.lv /RallyTalsi un YouTube /RallyTalsi.

Motors & Sports pasākumu kalendārs

  • 3. Rally Viru 2020
  • Viru, Estonia
  • 04.07-04.07
  • 4. Samsonas Rally Rokiškis 2020
  • Rokiškis, Lithuania
  • 31.07-01.08